Ebinger, EFIS 4 Ajoneuvon tarkastuspeili

1,828.86€ (alv 25.5%)

Ebinger EFIS® 4 on pyörillä liikkuva, LED-valaistu tarkastuspeili ajoneuvon alustan nopeaan ja perusteelliseen tarkastukseen – teleskooppivarsi ja kääntyvä peilinpää mahdollistavat joustavan käytön myös suurten ajoneuvojen alla.

Ei varastossa, vain jälkitoimituksena

Tuotetunnus (SKU): EFIS4 02 Osasto:

Kuvaus

Ebinger EFIS® 4 on pyörillä liikkuva tarkastuspeili ajoneuvon alustan nopeaan ja tehokkaaseen tarkastukseen. Suuri, kääntyvällä nivelellä varustettu peilinpää on saatavilla joko tavallisena lasipeilinä tai ruostumatonta terästä olevana erikoisversiona. Metalliversio on osoittautunut kestäväksi vaativissa olosuhteissa ja jatkuvassa käytössä. Laite on varustettu kymmenellä roiskevesitiiviillä, vähän virtaa kuluttavalla LED-valaisimella. Ergonominen rakenne ja teleskooppinen varsi mahdollistavat käyttökorkeuden säädön eri käyttäjille, ja vartta voidaan pidentää ulottamaan myös suurten ajoneuvojen alle.

  • Valaistu
  • Pyörillä liikkuva
  • Purettavissa kuljetusta varten

Paristokotelo sijoittuu runkoon ja ottaa kolme kaupallista 1,5 V C-kennoa (tyyppi LR 14). Paristot ovat helppo ja nopea vaihtaa. Lisävarusteena on saatavilla ladattavat NiMH-paristot sekä kestävä paristolaturi. Peilinkulmaa voidaan säätää myös etänä mekaanisesti pyydettäessä. Lisävarusteena on saatavilla 200 × 400 mm:n kokoinen peilinpää.

  • Runko: n. 410 × 424 × 173 mm
  • Peili: n. 300 × 200 mm
  • Teleskooppi: n. 1 030–1 290 mm
  • Valaistus: 10 × erikois-LED
  • Virrankulutus: n. 500 mA
  • Virtalähde: 3 × 1,5 V C-kenno (LR 14) tai 3 × ladattava 1,2 V C-kenno, tyyppi NiMH
  • Paino: n. 4 000 g
  • Käyttöaika: n. 20 h alkaliparistoilla, n. 9 h ladattavilla paristoilla

Lisätiedot

Tuotemerkki

Brand

Ebinger

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Ebinger, EFIS 4 Ajoneuvon tarkastuspeili”