ESS, Crossblade Standard LPL-5+ One, Black

319.00€ (alv 25.5%)

ESS CrossBlade LPL-5+ -lasersuojalinssi tarjoaa ballistisesti sertifioidun suojan näkyvälle vihreälle (532 nm), siniselle (445 nm) ja violetille (405 nm) lasersäteilylle – modulaarisessa CrossBlade-kehyksessä sumunesto- ja naarmuuntumisenestolinssipinnoitteella.

Ei varastossa, vain jälkitoimituksena

Tuotetunnus (SKU): EE9032-27 Osasto:

Kuvaus

ESS Laser Protective Lens LPL-5+ suojaa näkyvän vihreän, violetin ja sinisen valon lasersäteilyä vastaan

Laserit voivat aiheuttaa vakavia verkkokalvovaurioita. ESS LPL-5+ -linssit on kehitetty tarjoamaan mahdollisimman kattava suoja suoraa, heijastunutta ja sironnutta näkyvää vihreää, violettia ja sinistä lasersäteilyä vastaan. LPL-5+ -linssit suojaavat näkyvän vihreän laserin 532 nm:n aallonpituudella (OD 2,5+), näkyvän sinisen laserin 445 nm:n aallonpituudella (OD 2,0+) ja näkyvän violetin laserin 405 nm:n aallonpituudella (OD 1,5+). Valonläpäisevyys (VLT) on 42 % fotoppisissa (päivä) ja 18 % skotoppisissa (yö) olosuhteissa, joten linssi soveltuu käytettäväksi myös hämärämmissä yöolosuhteissa.

Uudessa ESS CrossBlade -silmäsuojuksessa on edistynyt ClearZone-sumunestopinnoite sekä kaksi eri kokoista linssi- ja nenätukivaihtoehtoa modulaarisen istuvuuden mahdollistamiseksi. Käyttäjä voi valita Standard-linssin ja nenätuen tai NARO-linssin ja NARO-nenätuen. Modulaarisen järjestelmän ansiosta CrossBlade™ voidaan sovittaa käyttäjän kasvojen rakenteelle. Modulaarinen istuvuus takaa sekä suorituskyvyn että mukavuuden.

CrossBladen Tri-Tech Fit -kehys istuu tukevasti ilman painepisteitä. ClearZone Dual Flow -pinnoitetut linssit on suunniteltu estämään sumistuminen sisäpuolelta ja naarmuuntuminen ulkopuolelta. Vääristymätön ESSOPTICS-optiikka pitää näkökentän terävänä, ja DedBolt Lens Lock -nivelmekanismi mahdollistaa nopean linssinvaihdon.

Osana ESS Cross-Series -silmäsuojusalustaa kaikki CrossBlade-linssit ovat yhteensopivia ja keskenään vaihdettavissa ESS Crossbow-, Crosshair– ja Suppressor-kehysten kanssa.

NARO-linssit ja -nenätuet myydään erikseen.

(Viitteeksi: ONE-paketti sisältää yhden kokonaisen silmäsuojuksen. 2LS-paketti sisältää yhden kehyksen ja kaksi linssiä. 3LS-paketti sisältää yhden kehyksen ja kolme linssiä. 2X-paketti sisältää kaksi kokonaista silmäsuojusta. 2X+-paketti sisältää kaksi kokonaista silmäsuojusta ja yhden lisälinssin.)

Crossblade ONE Laser LPL-5+ -paketti

Sisältää yhden kokonaisen silmäsuojuksen

  • Musta CrossBlade-kehys
  • Standard Laser LPL-5+ -linssi
  • Musta Standard-nenätuki asennettuna
  • Mikrokuituinen säilytyspussi

 

Lisätiedot

Tuotemerkki

Brand

ESS

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “ESS, Crossblade Standard LPL-5+ One, Black”